ÇOCUĞUNUZ
matematik ve geometri dersinden korkuyorsa
ÇOCUĞUNUZ
kalabalık sınıf ortamlarında kaybolup kendini ifade edemiyorsa
ÇOCUĞUNUZ
ders çalışmayı sevmiyorsa
ÇOCUĞUNUZ
çok ders çalışıyor ancak başarılı olamıyorsa
ÇOCUĞUNUZA
MD MATEMATİK den özel ders aldırmanızı tavsiye ederiz
 
Untitled Document
 
»2018 AYT MATEMATİK SINAVI HAKKINDAKİ DEĞERLENDİRMELERİM

»2018 TYT MATEMATİK SINAVI HAKKINDAKİ DEĞERLENDİRMELERİM

»Bostanlı Matematik Özel Ders

»Balçova Matematik Özel Ders

»Narlıdere Matematik Özel Ders

»Mavişehir Matematik Özel Ders

»2017 YGS VE LYS HAKKINDA GÖRÜŞLERİM VE ÇALIŞMALARIM

»8. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»YKS(TYT ve AYT) HAZIRLIKTA MATEMATİK VE GEOMETRİ DERSLERİNDE NASIL BAŞARILI OLUNUR?

»12.SINIFTA MATEMATİK VE GEOMETRİ DERSİNİN ÖNEMİ

»11.SINIFTA İLERİ MATEMATİK DERSİ VE ÖNEMİ

»10. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»9. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»Neden Matematik Özel Ders Almalısınız ?

»İzmirde Özel Matematik Ve Geometri Dersi

»2017 YGS VE LYS HAKKINDA GÖRÜŞLERİM VE ÇALIŞMALARIM

Sayın veliler sevgili öğrenciler , bilindiği üzere 2016 mart ve haziran aylarında uygulanmış olan sınavlar önceki sistemin son ygs ve lys sınavları idi.

 

Önümüzdeki yıl  uygulanacak olan 2017 ygs ve lys sınavlarında matematik konuları arasında yer değiştirmeler olmuş ve bazı konular müfredattan çıkarılmıştır.

 

Bu yazımda sizi matematik konularındaki değişiklik hakkında bilgi sahibi yapmayı amaçladım.

 

Öncelikle ygs sınavı matematik soruları artık sadece 9.sınıf konularından değil aynı zamanda 10.sınıf konularından da çıkacaktır. Böylelikle , ygs matematik konularına bu yıldan itibaren daha önce lys sınavında sorulmakta olan “ikinci dereceden denklem ve fonksiyonlar” , “polinomlar” konuları eklenmiş oldu. Bu konuların özelliği aynı zamanda lys sınavının ortak konuları olmasıdır.

 

Sınavlar arasında konu geçişleri olduğu gibi , müfredattan çıkan konularda vardır. Örneğin “taban aritmetiği” ygs konularından , “integralde hacim ve uygulamalarıda” integral konusunun içinden çıkmıştır.

 

Benim eğitim programımda , öncelikle öğrenciye bir seviye belirleme sınavı yapmaktayım. Bu seviye belirleme sınavının sonucuna göre , öğrenciyi en baştan ygs ve lys sınavlarının her ikisinede odaklanmasını sağlayarak bir çalışma programı uyguluyorum. Herhafta düzenli ödevler verip , öğrenciyi sürekli kontrol edip ödevleri yapmasını sağlayarak düzenli bir çalışma sistemine girmesini sağlıyorum.Belirli aralıklarla sınavlar verip bunların sonucunu analiz edip nerede eksiklik olduğunu tespit edip buna göre önlemleri almaya çalışıyorum.

 

Bu çalışmalar sayesinde öğrenci zaman içinde matematik eksiklerini kapatıp tek başına soru çözme becerisine ve alışkanlığına sahip oluyor.Yaptığım bu program sayesinde her düzeyde öğrenci istediği hedefe yaklaşmış oluyor.

 

Unutulmamalıdır ki ; özel ders sadece düşük seviyeli bir öğrenci için değil , çok başarılı öğrenciler içinde bir ihtiyaçtır. Eğer başarılı bir öğrenciyi imkanlarınız olduğu halde  kendi haline bırakırsanız ya da yanlış ellere emanet ederseniz inanın o öğrencinin geleceği için yanlış bir hamle yapmış olursunuz.

                                                   

           

  

 
 
(0532) 133 21 07
Tel:(0532) 133 21 07
Toplam Ziyaretçi Sayısı 110400