ÇOCUĞUNUZ
matematik ve geometri dersinden korkuyorsa
ÇOCUĞUNUZ
kalabalık sınıf ortamlarında kaybolup kendini ifade edemiyorsa
ÇOCUĞUNUZ
ders çalışmayı sevmiyorsa
ÇOCUĞUNUZ
çok ders çalışıyor ancak başarılı olamıyorsa
ÇOCUĞUNUZA
MD MATEMATİK den özel ders aldırmanızı tavsiye ederiz
 
Untitled Document
 
»2018 AYT MATEMATİK SINAVI HAKKINDAKİ DEĞERLENDİRMELERİM

»2018 TYT MATEMATİK SINAVI HAKKINDAKİ DEĞERLENDİRMELERİM

»Bostanlı Matematik Özel Ders

»Balçova Matematik Özel Ders

»Narlıdere Matematik Özel Ders

»Mavişehir Matematik Özel Ders

»2017 YGS VE LYS HAKKINDA GÖRÜŞLERİM VE ÇALIŞMALARIM

»8. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»YKS(TYT ve AYT) HAZIRLIKTA MATEMATİK VE GEOMETRİ DERSLERİNDE NASIL BAŞARILI OLUNUR?

»12.SINIFTA MATEMATİK VE GEOMETRİ DERSİNİN ÖNEMİ

»11.SINIFTA İLERİ MATEMATİK DERSİ VE ÖNEMİ

»10. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»9. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

»Neden Matematik Özel Ders Almalısınız ?

»İzmirde Özel Matematik Ve Geometri Dersi

»10. SINIFTA MATEMATİK DERSİNİN ÖNEMİ

Sayın veliler , sevgili öğrenciler bilindiği üzere 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren lise matematik programında bazı değişikliklere gidilmiş matematik ve geometri dersleri matematik dersi çatısı altında toplanmıştır.

 

Bu sistemde eskiden 4 saat matematik 2 saat geometri olan dersler 6 saatte matematik dersinin içinde verilmeye başlanmıştır. Sanıldığının aksine konularda azaltma yoluna gidilmemiş sadece yerleri değiştirilmiştir.

 

Bununla beraber  9. ve 10. sınıf müfredatlarının önümüzdeki yıllarda yapılacak ygs sınavlarında ortak müfredat olduğu açıklanmıştır. Bilindiği üzere şu an uygulanan yüksek öğretime giriş (ygs)  sınavında öğrenciler sadece 9. Sınıf konularında sorumlu tutuluyorlardı.

 

10. sınıf matematik müfredatını incelediğimizde bu seneki müfredatın eski sistemdeki 10. Sınıf müfredatından çok daha ağır ve dolu olduğu açıkça görülmektedir.

 

Bunun en basit örneğini geometri konu dağılımında görmekteyiz. Bu sene geometri konuları olarak öğrenciler Analitik Geometri , Dörtgenler Ve Çokgenler , Çember konularının tamamını göreceklerdir.

 

Geometri anlamında bakacak olursak , 10. Sınıf için bu konuların bir anda görülmesi öğrencileri zorlayacaktır. Bu konularda zorlanmamak için 9. sınıfın ikinci döneminde görülen üçgen konusunu tekrar etmek çok önemlidir.

 

Matematik  açısından bakacak olursak , konularda eski 10. Sınıf müfredatından sadece trigonometri konusu çıkarılıp 11. Sınıfta “İleri Matematik” dersinin konuları arasında yerini almıştır. Bunun yerine Ekim ayının ortalarında gördükleri Fonksiyonlar konusunun içine eski 12. Sınıfta görülen fonksiyonlar konusunun bir çok bölümü eklenmiştir. Görüldüğü üzere konular azaltılmamış sadece yerleri değiştirilmiştir.

 

Hedefi iyi bir üniversiteye girmek olan bir öğrenci için düzenli ders çalışmanın yanı sıra profesyonel bir programlama ve motivasyon başarı için şarttır.

 

Ben özel derslerimde öğrencilerime konuyu en iyi bir şekilde anlatmakla kalmayıp aynı zamanda onlarla bire-bir ilgilenip , ders çalışma programlarını yapıp devamlı takibini yapmaktayım. Öğrencinin başarısı için özel dersin yanında motivasyonda çok önemli bir yere sahiptir. Uyguladığım tekniklerle öğrenciyi derse motive edip matematik başarısını kapasitesi doğrultusunda en üst düzeye çıkarabiliyorum.

 

                                    

 
 
(0532) 133 21 07
Tel:(0532) 133 21 07
Toplam Ziyaretçi Sayısı 110400